Pobierz aplikację
apple app store google play store huwaweii app gallery
2026-06-15

Podpisanie umowy na budowę parku przy ul. Mickiewicza w Pruszczu Gdańskim

W dniu 15.06.2026 r. w Urzędzie Miasta została podpisana umowa na robotę budowlaną pn.: "Budowa parku miejskiego wraz z zagospodarowaniem naturalnego rozlewiska wodnego oraz budowa infrastruktury technicznej - etap I w Pruszczu Gdańskim". 

Projekt budowlany zagospodarowania parku miejskiego jest kontynuacją wcześniejszego odrębnego projektu obejmującego ciąg pieszy i nieregularny plac przy zbiorniku wodnym. Założenie będzie stanowić całość wraz z wcześniej zrealizowanymi placami, chodnikami w rejonie ul. Kossaka, ul. Ks. Waląga i leżącego na osi ul. Ks. Waląga ciągu pieszego. 

Zakres prac to m.in:
  • rozbudowa i korekta układu ścieżek pieszych i rowerowych
  • podłączenie parku do wykonanego w sąsiedztwie układu drogowego
  • zmiany w nawierzchniach (m.in. na żwir stabilizowany)
  • nowe elementy zagospodarowania (ławki, kosze, oświetlenie, stojaki)
  • strefy rekreacyjne (plac zabaw, street workout, boisko do koszykówki)
  • ukształtowanie terenu (wzgórza, wały)
  • nowe nasadzenia zieleni z zastosowaniem rodzimych gatunków
  • zarybienie jeziora
  • lasek brzozowy z drzewami i ławkami
  • ścieżki edukacyjne wraz z tablicami informacyjnymi oraz miejscami schronienia dla owadów.
  • infrastruktura techniczna i oświetlenie (LED, skrzynki elektryczne)
  • modernizacja istniejących elementów i uporządkowanie terenu

Wartość inwestycji: 12 792 000,00 złotych
Wykonawca: ZUK Spółka z o.o., ul. Sosnowa 1, Glincz, 83-330 Żukowo.
Planowany termin wykonania prac: kwiecień 2027 r.

Zamówienie współfinansowane i realizowane jest w ramach projektu pod nazwą: „Wzmocnienie odporności miasta na zmiany klimatu oraz mitygacja ryzyk związanych z klęskami żywiołowymi poprzez modernizację Parku Miejskiego oraz budowę zbiornika retencyjnego i kanalizacji deszczowej w rejonie ulic Tczewskiej i Towarowej w Pruszczu Gdańskim”; działania FENX.02.04. Adaptacja do zmian klimatu, zapobieganie klęskom i katastrofom; Typ projektu - Wsparcie zrównoważonych systemów gospodarowania wodami opadowymi z udziałem zieleni / zielono – niebieskiej infrastruktury / rozwiązań opartych na przyrodzie priorytetu FENX.02 Wsparcie sektorów energetyka i środowisko z EFRR programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021 – 2027.